Arı Poleni

Binlerce yıldır bizleri besleyen ve onlarca farklı hastalığın bizzat tedavi edicisi bal ve arı poleni günümüzde de yoğun miktarda tüketiliyor. Elbette giderek bozulan doğal yaşam ve yanlış uygulamalar kısmen bal kalitesini düşürürse de sonuçta halen organik balcılık yapan firmamız gibi işletmeleri bulmak pekâlâ mümkündür. Üstelik aynı derecede şifalı ve besleyici arı sütü tarzında versiyonlarının da satışa sunulduğu sayfamız sağlıklı beslenmek isteyenlerin vazgeçemeyeceği birçok farklı ürünü bir araya getiriyor. Öncelikle bizim ürünlerimizin neden değerli olduğunu kısaca aktarmaya çalışalım. Satışını gerçekleştirmiş olduğumuz ballarımız ve bunların yan ürünleri dünyaca ünlü Kaçkar dağlarından geliyor. Karadeniz’in eşsiz doğasından milyonlarca arının topladığı bin bir emekle topladığı bal özü,  arı poleni ve arı sütü bugün için gıdalar arasında en doğal ürün statüsünde kabul edilmektedir.

Polenin Faydaları

Tabii bu mucizevî besinin sayısız faydalarına değinmeden geçmek olmaz. Eğer bu zengin besin kaynağının en önemli faydası nedir derseniz, özellikle çocuklar için müthiş bir büyüme kaynağı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dolayısıyla polenin faydaları söz konusu olduğunda en dikkat çeken bölümü burada saklıdır diyebiliriz.  Şöyle düşünelim büyüme çağındaki bir çocuk neye ihtiyaç duyarsa duysun adeta hazine sandığı gibi içerisinde barındıran bal ve polen yetişkin insanlarda da çok olumlu etkilere imzasını atıyor. Tabii 27 çeşit madensel tuz ve 22 çeşit amino asit içeren polenin faydaları bu kadarla sınırlı değildir. Peki, bu şifa kaynağı nasıl tüketilir, dilerseniz kısaca bu sorunun yanıtını arayalım.

Polen Nasıl Tüketilir?

İşçi arılar çiçekten çiçeğe dolaşırken bal özü toplarlar ve bir yandan kendi besinlerini toplarken diğer yandan bitki için hayati öneme sahip bir fonksiyonu aynı anda yerine getirmiş olurlar. Tozlaşma yoluyla çiçekler birbirlerine arılar üzerinden ulaşırlar ve bilimsel araştırmalara göre arılar bu görevi yapmamış olsaydı insanlık birkaç yıl içerisinde yok olurdu. Tabii bu noktada takdir edeceğiniz gibi oldukça yüksek vitamin değerlerine sahip bu besinin tüketiminde biraz dikkatli davranmak gerecektir. Bu nedenle Polen nasıl tüketilir sorusunda en önemli başlığı kişinin çiçek tozlarına karşı bir hassasiyetinin bulunup bulunmadığı oluşturur. Ayrıca tadı acı polenin kaşık kaşık yenilecek bir besin olmadığı mutlaka bilinmelidir. Dolayısıyla polen mutlaka ilave bir gıda ile karıştırılarak tüketilmesi gerekiyor. Elbette en iyi tatlandırıcısı yine bizzat organik ve kaliteli bir baldır. Lütfen başta arı poleni olmak üzere diğer tüm ürünlerimizle ilgili olarak sormak istediklerinizi bizimle paylaşınız. Makul fiyatlar ve çeşitli ödeme kolaylıkları sağladığımız ürünlerimizi sitemiz üzerinden kolayca sipariş verebilir ve bu muhteşem ürünlere sizler de sahip olabilirsiniz. telefonlarınızı bekliyoruz efendim sağlık ve mutlulukla kalınız.

Arı Poleni” yazısında 2 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir