Bal Çeşitleri

Doğanın bizlere bahşettiği belki de en büyük hazine çalışkan arıların ürettiği bal ve onun diğer mucize etkileri ile yan ürünleridir. Elbette bir değerlendirmeye alındığında bal çeşitleri arasında damak zevkine göre tercih yapmak sizlere kalan bir durum. Ancak organik olmak şartıyla hangisini tüketirseniz tüketin mutlaka balın muhteşem faydalarından yararlanırsınız. Burada önemli olan yeterli miktarda bal tüketmektir diyebiliriz. Tabii üzülerek ifade edelim ki maalesef piyasamızda çok sayıda firma veya bireysel anlamda bal satıcısı bulunuyor ve hepsi istisnasız doğal bal sattığını iddia ediyor. Bu durum kovan sağımı sonrasında bin bir emekle Kaçkar dağlarından getirerek saygıdeğer müşterilerimize sunduğumuz gerçek ve doğal balın üreticisi olarak bizleri de hakikaten zor durumda bırakmaktadır.

Hakiki Bal Bir Süre Sonra Donar

Doğa bize aslında pek çok mucizevî katkıda bulunuyor ve her canlı yaşantısıyla bir bakıma diğerine hayat veriyor. Tabii doğrusunu isterseniz bu mucizevî etkilerden faydalanabilmek için doğallığı bozulmamış ve hakiki bal tüketmenin bugünün şartlarında çok da mümkün olmadığının bizler de farkındayız. Fakat dünyaca ünlü Kaçkar dağlarının eşsiz bitki örtüsünden ürettiğimiz balın kalitesinden o kadar eminiz ki firmamızdan alışveriş yaptıktan sonra zengin bal çeşitleri ile sayfamızın müdavimi olacaksınız. Bunun yanı sıra çokça aldığımız sorulardan biri de hakiki balın donup donmayacağı ile ilgili olduğundan bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Hakiki bal bir süre sonra donar. Ancak bu durumdan hava sıcaklığı sorumludur ve bu donma üzerinde etkisi vardır. Eğer sıcaklık yeterli derecede yüksekse donma olayı gerçekleşmez ve sadece soğuk dönemlerde yaşanır. Endişe edilecek bir durum değildir ve balın doğal olduğunun en önemli göstergesidir.

Balı Buzdolabına Koymayınız

Kahvaltıların muhteşem lezzeti balı, içerisindeki etken maddeleri ile akışkanlığını kaybetmemesi için lütfen buzdolabına koymayın. Lezzetinde ve besleyici değerinde herhangi bir değişiklik olmamakla birlikte takdir edersiniz ki kullanımı biraz zorlaşacaktır. Fakat buzdolabından çıktıktan sonra oda sıcaklığında birkaç saat içerisinde eski kıvamına yakın bir akışkanlığı tekrar kazanacaktır. Lütfen başta Arı Sütü olmak üzere Karakovan Balı, Arı Poleni ve Propolis ürünlerimizden oluşan muhteşem bal çeşitleri ile ilgili sormak istediklerinizi bizlere iletiniz. En kısa sürede sizleri yanıtlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Bunun yanı sıra sertifikalı ürünlerimizi kolayca sipariş verebilir ve en makul fiyatlarda yararlanabilirsiniz. Ürünlerimizi tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür ediyoruz, hoşçakalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir